“Świadomość-2” klucz do bezpieczeństwa

W ostatnim czasie środowisko warszawskich taksówkarzy wraz z organizacjami reprezentującymi taksówkarzy nagrali spot reklamujący bezpieczną taksówkę i bezpieczny przejazd.
Link do spotu „Świadomość-2”:

„Świadomość2” to spot który jest odzewem taksówkarzy na nieudolny, kontrowersyjny, wręcz kuriozalny  reklamujący przewozy aplikacyjne, nie mający nic wspólnego z bezpieczeństwem pasażerów  spot nakręcony przez Stołeczną Policję w ramach kampanii „Świadomość”. https://www.youtube.com/watch?v=y0xLxpfH0-w

Kontynuując kampanię „Świadomość2” cała Polska będzie miała możliwość dołączenia do Kampanii.
Naklejki na tylną szybę naszych taksówek w formacie 95cm x 35cm już są przygotowane do druku. Niebawem będzie możliwość okleić tradycyjne, legalne taksówki wskazując zarówno politykom odpowiedzialnym za zmiany w ustawie jak i całemu społeczeństwu  gdzie faktycznie pasażer będzie bezpieczny.

Chcemy pokazać się na ulicach całej polski z wizerunkiem „BEZPIECZNA TAKSÓWKA” Zachęcamy wszystkie polskie korporacje i wszystkich legalnych taksówkarzy z całej Polski do uczestnictwa w Kampanii „Świadomość-2”

Na dzień dzisiejszy do Kampanii dołączyli:

Jak zapewne wiecie cały czas trwają prace nad zmianami w ustawie o Transporcie Drogowym dotyczące odpłatnego przewozu osób taksówką.
Jednym z celów zmian jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów i wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Jako strona społeczna cały czas staramy się uświadamiać zarówno polityków odpowiedzialnych za treść ustawy jak również posłów i senatorów na doprecyzowanie przepisów z wyraźnym rozgraniczeniem przewozów aplikacyjnych od tradycyjnej licencjonowanej taksówki.

W pierwszej połowie kwietnia jest przewidziane  posiedzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury na której będą głosowane poprawki do rządowego projektu ustawy  – druk 3049 który w proponowanych zapisach jest nie do przyjęcia i nie zapewnia bezpieczeństwa pasażerom.

Jako strona społeczna będziemy czynnie uczestniczyć w Sejmowej Komisji Infrastruktury i dołożymy wszelkich starań aby nasze uwagi i propozycje zmian zostały uwzględnione w projekcie.

Wnioskujemy między innymi o:

  • Zaświadczenie o niekaralności z kraju pochodzenia kandydata na kierowcę taksówki
  • Zaświadczenie o zdanym egzaminie z języka polskiego na minimum poziomie A2
  • Rozdzielenie weryfikacji w czasie rzeczywistym poprzez zdjęcie w aplikacji pomiędzy kierowców korzystających z aplikacji mobilnych do zamawiania i rozliczania przejazdu, a tradycyjną taksówką w której naliczeniem opłaty za przejazd jest wskazanie taksometru.
  • Przeprowadzenie badań psychologicznym tylko i wyłącznie w języku polskim co wykluczy udział tłumacza w wywiadzie który musi przeprowadzić lekarz psycholog z kandydatem na kierowcę taksówki.
  • W przypadku kierowcy prowadzącego taksówkę osobową wymóg posiada prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat
  • Weryfikację kierowcy bezpośrednio wykonującego usługę przez przedsiębiorcę prowadzącego pośrednictwo przy przewozie osób w trybie osobistego stawiennictwa.
  • Przywrócenie możliwości Radom Gminy decyzji o  wprowadzeniu szkolenia zakończonego egzaminem ze znajomości topografii miasta, znajomości przepisów prawa miejscowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

#jeszczetaxiniezginela #bubellexuber #swiadomosc2 #kampaniaswiadomosc #bezpiecznataksowka

The post “Świadomość-2” klucz do bezpieczeństwa first appeared on NSZZ Solidarność Taksówkarzy Zawodowych.