Szczecin:Jeden narkoman drugi z falszywym prawem jazdy

Patrol szczecińskiej drogówki podczas kontrolowania trzeźwości kierujących na ul. Energetyków zatrzymał do kontroli kierowcę, którego samochód był oznakowany jako TAXI. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się w dziwny sposób, był nerwowy, co wzbudziło czujność policjantów. Wykonali oni badanie stanu trzeźwości kierowcy – był trzeźwy.

Następnie mundurowi przeprowadzili badanie na obecność w organizmie substancji zabronionych, jak się okazało wynik ten był pozytywny. Kierowcy w szpitalu pobrano krew do dalszych badań. 34 letni obcokrajowiec został przewieziony do policyjnego aresztu, zatrzymane zostało mu również prawo jazdy.

Kolejnego dnia, w tym samym miejscu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej innego z kierowców pojazdu oznakowanego jako TAXI. 28 letni obcokrajowiec pokazał policjantom prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenia policjantów co do jego autentyczności. Po sprawdzeniu okazało się, ze blankiet nie posiada żadnych wymaganych zabezpieczeń.

Mężczyzna oświadczył, że wcześniejsze prawo jazdy zgubił a te, które okazał funkcjonariuszom kupił przez internet. Wiedział jednocześnie, że jest ono podrobione. Mężczyzna został zatrzymany

Za popełnione przestępstwa obaj odpowiedzą przed sądem.

Źródło KMP SZCZECIN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *