Niewolnictwo XXI wieku – list czytelnika

Prezentujemy treść maila nadesłanego przez czytelnika do GAP Lublin i opublikowanego na ich fanpage’u na Facebooku.

 

Jest to NIEWOLNICTWO XXI wieku!!!

Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o upublicznienie zjawiska jakim jest praca wynajmowanych samochodem w aplikacjach BOLT, UBER lub FREENOW.
Skala tego zjawiska jest porażająca i NIKT z tym nic nie robi, DLACZEGO?
Dużo osób publicznych, sportowców, dyrektorów, prezesów znanych Lubelskich firm poprzez słupy (firmy na znajomych, partnerów życiowy itp.) czerpie z tego dość spore zyski.
WAŻNE !!!
Wszystkie fora internetowe lub społecznościowe są prowadzone przez osoby które wynajmują AUTA i tam zawsze będzie wszystko super i różowo, komentarze lub posty z prawdą są usuwane na bieżąco a osoby są blokowane lub banowane.
Ale od początku, żeby zacząć pracę jako kierowca TAXI musimy zrobić badania lekarskie i psychologiczne i tutaj już firmy trudniące się wynajmem aut “pomagają” w wyrobieniu tzn. płacisz 350 zł. – dokumenty masz za godzinę gotowe do odbioru nie widząc nawet lekarza na oczy.
Następnie musimy udać się do sądu po wypis o niekaralności (30 zł.) i tutaj CIEKAWOSTKA, jeżeli miałeś/aś konflikt z prawem, twój partner flotowy od którego będziesz wynajmował auto doradzi co trzeba zaznaczyć żeby było dobrze.
Jeżeli chcesz jeździć bez badań nie ponosząc kosztów, dostajesz telefon z już założonym kontem na inne dane gdzie tylko aktualizowane jest zdjęcie.
Umowa najmu jest na minimum 4 tygodnie! gdzie płacisz od 300 zł. do nawet 950 zł. TYGODNIOWO za samochód którym jeździsz sam lub ze zmiennikiem. Kara za zarysowanie, stłuczkę z winy kierowcy to od 1500 zł. do 3000 zł. w przypadku poważniejszej kolizji koszt naprawy pokrywa kierowca w całości! chociaż i tak auta mają AC ale wtedy wynajmujący bierze dwa razy za auto z ubezpieczalni i od kierującego.
Ja osobiście zajmowałem się rekrutacją i przez ponad rok pracy jako osoba rozliczająca kierowców w średniej wielkości firmie ( około 30 aut) przewinęło się prawie 700 kierowców gdzie do dzisiaj jeździ może tylko 3-4 osoby.
W ogłoszeniach czytamy zarabiaj do 10000 zł. ( nie dopisali że to zarobki za 6 miesięcy ) jeszcze rok temu jako nowy kierowca gdzie w Lublinie panował tylko Bolt kierowcy przez 7 tygodni dostawali bonusy 700 zł. tygodniowo to jak ktoś był ogarnięty to za bonus opłacał auto ale uwierzcie mi było może 20% takich osób, reszta nie ogarniała nic i w dobie bonusów na czysto zarabiali 450 zł. tygodniowo!
Garść statystyk żebyście byli świadomi ile się naprawdę zarabia MIESIĘCZNIE: Około 5% wynajmujących zarabia na czysto 2000 zł. lub więcej, 45% zarobi od 1500 do 2000 zł., 30% poniżej 1500 zł. a pozostałe 20 % dokłada do tego super interesu lub spłaca auta za szkody…
PODSUMOWUJĄC LUDZIE JEŻDŻĄCY ŚREDNIO ZARABIAJĄ 10 zł. NA GODZINĘ !!!
Więc chyba łatwo obliczyć ile kierowca musi jeździć żeby zarobić najniższą krajową, ponad 200 godzin miesięcznie a później skąd wypadki… bo firmy nie interesuje że chcesz wolne za każdy dzień płacisz, siedzisz w aucie po 14/15h żeby zarobić na samochód i może ze 100 zł. Ci zostanie na tydzień.
Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy na platformach Bolt, Uber lub FN. …. a to jest tylko niewielki procent informacji co się wyprawia na rynku aplikacji bo grzechów jest mnóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *