Wywiad z Darkiem Chojnowskim (ZZWT)


Strefa.info:
 Tarcza 6.0 przegłosowana. Taksówkarze dostali zwolnienie z ZUS-u za listopad. I to pod warunkiem spadku przychodu o 40% w stosunku do ubiegłego listopada. To Was satysfakcjonuje?

Dariusz Chojnowski: To nas nie satysfakcjonuje, to jest kropla w morzu potrzeb, żeby branża Taxi mogła przetrwać ten bardzo trudny okres.

Strefa.info: Ogólnopolskie Porozumienie TAXI (OPT), którego jesteście członkami, zapowiedziało protesty taksówkarzy na 15 grudnia. Jak ma to wyglądać w Warszawie? Gdzie i o której się zbieracie?

Dariusz Chojnowski: Plan jest taki, że chcemy zaznaczyć swoją obecność o godzi 12.00 na Placu Trzech Krzyży zjeżdżamy się tam i jeździmy wkoło, aż będzie wystarczająco dużo wozów i wszystko stanie.

Strefa.info: Czyli nie zbieracie się nigdzie wcześniej? Zapraszacie taksówkarzy na 12:00 na Plac Trzech Krzyży?

Dariusz Chojnowski: Tak, trochę inna forma niż miało to zwyczaj do tej pory. Nie chcemy blokować całego miasta, tylko zaznaczyć swoja obecność w tym jednym konkretnym miejscu.

Strefa.info: 15 grudnia protest, a na funpage’u Łódzkiego Taksówkarza czytamy, że w Łodzi protest się nie odbędzie. O co chodzi? Czy to ma wpływ na plany OPT?

Dariusz Chojnowski: Nie ma to wpływu na plany OPT, a o przyczyny takiej decyzji zwróćcie się do osób odpowiedzialnych w Łodzi. Kontakt na stronie protesttaksowkarzy.pl

Strefa.info: Jakie działania, poza protestem 15 grudnia, macie w planach?

Dariusz Chojnowski: Chcemy złożyć pisma do wicepremiera Gowina i do premiera Morawieckiego o nieprzedłużanie okresu przejściowego (dla pośredników; red).

Strefa.info: Zarówno rząd, jak i organizacje zrzeszające przedsiębiorców, informowały, że kolejne branżę mogą liczyć na wsparcie państwa, jeśli wykażą spadek dochodów. Żeby to zrobić w branży TAXI wydaje się logicznym nawiązanie współpracy w tym zakresie z korporacjami TAXI. Czy myśleliście o tym? A może już nad tym pracujecie?

Dariusz Chojnowski: Jesteśmy po pierwszych rozmowach z niektórymi korporacjami w Warszawie. Zależy nam na uzyskaniu informacji dotyczących procentowego spadku ilości wydanych zleceń.

Strefa.info: Czyli plan na najbliższe dni jest. Trzymam kciuki i widzimy się we wtorek


Treść pochodzi ze strony Strefa Info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *