Warszawa: Policyjny pościg za AZEREM

Do zdarzenia doszło na ulicy Bronisława Czecha. Policjanci z warszawskiej “drogówki” zauważyli kierowcę, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zareagowali i używając sygnałów uprzywilejowania w radiowozie nieoznakowanym ruszyli w kierunku tego samochodu. Kierowca jednak się nie zatrzymał.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zauważyli pojazd przejeżdżający przez skrzyżowanie podczas wyświetlanego czerwonego sygnału na sygnalizatorach. Policjanci natychmiast zareagowali i używając sygnałów uprzywilejowania w radiowozie nieoznakowanym ruszyli w kierunku tego samochodu, aby zatrzymać go do kontroli. Kierowca zaczął w sposób niebezpieczny oddalać się w kierunku Warszawa -Wesoła,  przy ulicy Wawerskiej zjechał na jezdnię dla kierunku przeciwnego i jechał „pod prąd”. Na wielu odcinkach znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość, zmieniał w sposób nieprawidłowy i niebezpieczny pasy ruchu nie ustępując pierwszeństwa innym pojazdom po przez zmuszanie ich do gwałtownego hamowania, a następnie jezdnią dla kierunku przeciwnego, w sposób nagły, zmuszał jadące od Warszawy pojazdy do niebezpiecznego hamowania i zatrzymania.

Ostatecznie na ulicy Wierzchowskiego drogę zablokował mu oznakowany radiowóz. Pościg trwał kilka minut. “Kierujący był trzeźwy, ale wstępne badania wykazały, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środka odurzającego.

Ścigany samochód odholowano na parking depozytowy, kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a on sam został zatrzymany. Pojazdem kierował Obywatel Azerbejdżanu . Aktualnie usłyszał dwa zarzuty: Prowadzenia auta pod wpływem środków odurzających oraz nie zatrzymania się do kontroli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *