Warszawa: Kolejne działania służb mundurowych na Lotnisku Chopina

Kolejne działania służb mundurowych, które kontrolowały pojazdy świadczące odpłatny przewóz osób.

W dniu dzisiejszym na warszawskim lotnisku Chopina odbyły się wykonywane przez stołeczną Policję oraz przedstawiciela urzędu miasta stołecznego warszawy kontrole, których celem było sprawdzenie, czy wykonywane przez przewoźników usługi przewozu osób nie naruszają obowiązującego prawa. Kontroli zostało poddanych kilkunastu kierowców z firmy Bolt oraz Uber,we wszystkich przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

  • – brak oznakowań
  • – brak badań lekarskich
  • – brak dokumentów (prawa jazdy)
  • – jazda pod wpływem środków odurzających
  • – zły stan techniczny aut

Żaden z nich nie spełniał wymogów wynikających z Ustawy o Transporcie Drogowym, w związku z czym zarówno na kierowców, jak i na firmy pośredniczące w realizacji usługi przewozu, zostały nałożone kary administracyjne, Ponadto cztery auta odholowano za zły stan techniczny.

Przypominamy, że w myśl znowelizowanej Ustawy o Transporcie Drogowym (zwanej „Lex Uber”), każdy przedsiębiorca świadczący usługi przewozu osób zobowiązany jest do posiadania licencji taxi a samochód wykorzystywany w tym celu musi być wyposażony w taksometr/aplikacje , lampę taxi oraz inne oznaczenia zgodne z prawem lokalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *