Wałbrzych: Rozbój na Taksówkarzu

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na wałbrzyskim Nowym Mieście. “Do taksówki wsiadła para i poprosiła najpierw o podwiezienie do sklepu całodobowego, a następnie do dzielnicy Biały Kamień. Po przyjeździe na miejsce taksówkarz został nagle został zaatakowany. Sprawca przyłożył mu nóż do szyi, a będąca z nim kobieta ukradła z taksówki telefon komórkowy, pieczątkę i gotówkę”

Na miejscu mundurowi przeprowadzili oględziny zabezpieczając szereg dowodów, w tym właśnie wspomniany nóż. Przeprowadzone następnie czynności operacyjne doprowadziły policjantów do jednego z mieszkań na Nowym Mieście. To właśnie tam już w środę po południu podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Napastnikami okazali się 24-letni wałbrzyszanin oraz jego 31-letnia znajoma.

W trakcie czynności procesowych oboje przyznali się do przestępstwa. Zebrany w sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuraturze skierować wniosek o areszt do sądu dla podejrzanych. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu oboje zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech najbliższych miesięcy. Za dokonanie rozboju przy użyciu noża jako niebezpiecznego narzędzia grozi im 20-letni pobyt za kratami więzienia.

ŹRÓDŁO KMP WAŁBRZYCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *