Tadżyk molestował, ale jeździ dalej

 

TADŻYK MOLESTOWAŁ I  JEŹDZI DALEJ

Większość z nas pamięta sprawę molestowania z lutego tego roku , kobieta w nocy zamówiła Bolta, który miał  zawieść ją ze spotkania ze znajomymi na świętokrzyskiej w Warszawie do domu – na Wolę. Ta trasa zwykle zajmuje jakieś 6 min. Całą sprawą zainteresowała się jedna z posłanek koalicji mimo usilnych próśb ze strony społecznej koalicja nie wyraziła chęci do dialogu.

Sprawa molestowania influencerki trafiła na policje i został skierowany akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Tadżykistanu. Mężczyzna nie przyznał się do winy, a grozi mu nawet 8 lat więzienia. Prokurator nie miał wątpliwości , że kierowca molestował 28-letnią aktorkę. Sąd badał sytuację majątkową oskarżonego, który jako kierowca jednej z sieci aplikacyjnych zarabiał miesięcznie ok. 4 tys. zł. Stąd też sąd uznał, iż kaucja na poziomie 2 tys. zł jest wystarczająca  i możliwą do uiszczenia przez tego oskarżonego. Zdaniem prokuratora tymczasowe aresztowanie wobec obywatela Tadżykistanu powinno być zastosowane w przedmiotowej sprawie  ponieważ mamy do czynienia z obywatelem innego kraju, który nie ma stałego miejsca zamieszkania  na terenie Polski i wydaje się, że ta kwota poręczenia majątkowego chyba jednak jest zbyt mała. Prokuratura oczywiście nie zgadza się z tą decyzją .

POLICJA PRZESTRZEGA PRZED USŁUGAMI Z APLIKACJI 

Usługi, do których mamy dostęp np. za pośrednictwem oficjalnych aplikacji w naszym telefonie, z uwagi na ich popularność i ogólną dostępność powodują, że nasze poczucie bezpieczeństwa wzrasta i może uśpić naszą czujność. Dlatego też korzystając np. z płatnych przejazdów taksówką lub firm przewozowych wykorzystujących aplikacje pamiętaj:

– jeżeli jest to możliwe, podróżuj w grupie,
– sprawdź zgodność swojego przejazdu z danymi z aplikacji, tj. markę i numer rejestracyjny pojazdu, a w przypadku braku tej zgodności – zrezygnuj z przejazdu,
– bądź w kontakcie z bliską osobą, w trakcie przejazdu i po jego zakończeniu,
– udostępnij bliskiej osobie trasę swojego przejazdu,
– dobrą praktyką może być ustalenie z bliską osobą „hasła bezpieczeństwa” w przypadku bezpośredniego zagrożenia Twojego życia lub zdrowia.

Jeśli czujesz, że grozi Ci niebezpieczeństwo zadzwoń lub napisz wiadomość sms, używając tego hasła, jeśli czujesz zagrożenie, zadzwoń pod numer alarmowy 112 – powiedz, gdzie jesteś i co się stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *