Szczecin:Piątkowa akcja kontrolna służb

W piątek Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami  Inspekcji Transportu Drogowego i Straży Granicznej wzięli udział w  działaniach kontrolnych zarobkowego przewozu osób. Mundurowi sprawdzali legalność prowadzenia zarobkowego przewozu osób samochodem osobowym na terenie Szczecinia oraz przestrzeganie obowiązujących norm prawnych.Przeprowadzono kontrolę 200 przewoźników, we wszystkich przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

brak oznakowani

– brak badań lekarskich

– brak dokumentów (prawa jazdy)

– zły stan techniczny aut

Funcjonarjusze wystawili mandaty karne na kierujących pojazdami , głównie za niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz zły stan techniczny pojazdu .

Mundurowi sporządzili również wniosek o ukaranie do Sądu wobec kierującego za barak uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze podczas kontroli zatrzymali kierowcę, który posługiwał się podrobionym prawem jazdy mundurowi również stwierdzili trzy przypadki naruszenia Ustawy o Transporcie Drogowym, w tym brak licencji na wykonywanie krajowego przewozu osób.

Zdjęcia KMP Szczecin

 

 

 

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *