Robić coś? Czy płakać w necie?

O to jest pytanie. Czy płakać w necie, na Facebooku? Czy może wreszcie coś zrobić dla siebie, dla branży, w której się pracuje? 
Niby proste pytanie, które nie wymaga odpowiedzi. Od narzekania w necie nic się nie zmieni. Nie przybędzie nam pieniędzy, nie poprawi się jakość naszego życia. To jasne, jak słońce. A jednak większość taksówkarzy zawsze znajduje jakąś wymówkę, żeby nie zacząć walczyć, żeby tylko ponarzekać na fejsie.

Mamy jednak nadzieję, że jeszcze jest potencjał w tej grupie zawodowej, że jednak znajdą się tacy, którzy chcą powalczyć. 
Dlatego też przygotowaliśmy dla Was listę organizacji taksówkarskich z całej Polski. Możecie dołączyć do tych, którzy nadal próbują, nie poddali się. Możecie im pomóc fizycznie, albo finansowo. Bez Was niewiele mogą.

Łódzki Taksówkarz – stowarzyszenie działające w Łodzi. Koledzy obecnie są w stanie hibernacji. Powód jest prozaiczny: po prostu brakuje ludzi do pracy. Jeśli zgłoszą się nowi członkowie, może stowarzyszenie powróci do prężnej działalności.

www: http://www.lodzkitaksowkarz.pl/

mail: biuro@lodzkitaksowkarz.pl

tel.: 507 406 350

Ogólnopolskie Stowarzyszenie TAXI – z nazwy stowarzyszenie ogólnopolskie. W praktyce działa w Krakowie, Kielcach i Katowicach. Strona www jest obecnie w przebudowie, dlatego podajemy adres profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/OSTKrakow

www: www.ogolnopolskie-stowarzyszenie-taxi.pl

Samorządny Związek Zawodowy Taksówkarzy RP/Krajowa Izba Gospodarcza TAXI – dwie formalnie ogólnopolskie organizacje. Połączyliśmy je, ponieważ w praktyce to ta sama organizacja w dwóch różnych formach prawnych. W obydwu działają ci sami ludzie, jest ten sam przewodniczący.

www: www.izbataxi.pl , www.zwiazektaxi.pl

mail: izbataxi@wp.pl , szztrp@wp.pl

tel.: 609907799 , 501088292

Solidarność Gdańsk – związek zawodowy będący częścią NSZZ Solidarność działający w Trójmieście. Związek prowadzi funpage https://www.facebook.com/GAPGdansk. To na chwilę obecną jedyny sposób kontaktu z kolegami.

Solidarność Warszawa – związek zawodowy będący częścią NSZZ Solidarność działający w Warszawie.

www: https://taxisolidarnosc.pl/

mail: biuro@taxisolidarnosc.pl

tel.: 570 039 049

Solidarność ’80 – związek zawodowy działający w Krakowie. Trochę zapomniany, ale nadal funkcjonujący. Mają dużą wiedzę i deklarują pomoc taksówkarzom w ich codziennych problemach.

Facebook: https://www.facebook.com/Zwi%C4%85zek-Zawodowy-Krakowskich-Taks%C3%B3wkarzy-978184238926630

mail: zz80taxikrakow@interia.pl

tel.: 515578821

Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy – stowarzyszenie działające w Poznaniu.

www: http://stowzpt-poznan.pl/

mail: stowzpt@gmail.com

tel.: 736 219 319

Warszawski Taksówkarz – związek zawodowy działający w Warszawie.

www: http://warszawskitaksowkarz.pl/

mail: biuro@warszawskitaksowkarz.pl

tel.: 507 785 587

Poza tymi formalnymi organizacjami działa Ogólnopolskie Porozumienie TAXI, które obecnie jest w trakcie reorganizacji. Koledzy łączą siły w ramach wielu miast w Polsce i chcą sformalizować swoją działalność. Niestety do dnia publikacji tego materiału nie dostaliśmy odpowiedzi na pytanie o miasta, w których działają oraz o kontakt do nich.

Należy też wspomnieć o Grupie AntyPrzewozowej, która działa w różnych miastach w Polsce. Nie jest sformalizowana, ponieważ charakter jej działań na to nie pozwala. Są to grupy niezależne od siebie. Największa działa w Warszawie (https://www.facebook.com/GAPGrupaAntyprzewozowa). Najłatwiejszy kontakt z nimi jest za pośrednictwem Facebooka. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę GAP. I musimy wspomnieć także o Bydgoskim GAP-ie, czyli Grypie AntyLewusowej, o której już rozmawialiśmy na naszych łamach (https://strefa.info.pl/wywiady/co-to-jest-gal-rozmowa-z-jarkiem-przedstawicielem-grupy/).

Musimy też wspomnieć, że koledzy z Lublina próbują stworzyć organizację. Gdy będziemy wiedzieć więcej, to na pewno Was poinformujemy.

Jak widzicie, jest w czym wybierać i wymówka, że tego nie lubię, a tamten jest zły, jest tylko wymówką. Zawsze też możecie zebrać się w kilka osób i założyć nową organizację. Chętnie o tym napiszemy.


Treść pochodzi ze strony Strefa Info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *