Pit 16a nadchodzi.

Zbliża się koniec stycznia, więc przypominamy: do końca stycznia trzeba złożyć PIT 16a do urzędu skarbowego. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy rozliczają się za pomocą Karty Podatkowej. W tym roku rozliczenie wygląda nieco inaczej, ze względu na Covid-19. Za miesiące, w których nie płaciliście składek na ZUS, ponieważ korzystaliście ze zwolnienia w ramach pomocy rządowej, wpisujecie 0,00 w obu rubrykach.

Ważne! 0,00 wpisujecie w rubrykach dotyczących miesięcy, w których nie robiliście przelewu do ZUS, a nie w rubrykach dotyczących miesięcy, za które nie płaciliście.

Szybko i sprawnie wypełnicie deklarację za pomocą programów do rozliczania, których jest sporo. Niektóre z nich, niestety, są płatne. Bezpłatnie możecie skorzystać z https://www.druki-formularze.pl/druk/pit-16a-11-2020-deklaracja-o-wysokosci-skladki-na-ubezpieczenie-zdrowotne-zaplaconej-i-odliczon?partner=aepm20baz .

Za miesiące, w których nie robiliście przelewu do ZUS, musicie zapłacić podatek wynikający z Karty Podatkowej. Nie płaciliście, nie macie co odliczyć. Mówił o tym rzecznik Ministerstwa Finansów w kwietniu 2020, przy okazji omawiania pomocy dla przedsiębiorców.


Treść pochodzi ze strony Strefa Info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *