Nowa rzeczywistość zamawiania przejazdów przez aplikację

JEDNAK NIE JEST BEZPIECZNIE

Do gwałtów miało dochodzić w samochodach na trasie przejazdu. Kobiety, które padły ich ofiarą zamawiały transport za pośrednictwem aplikacji wracając w nocy z imprez. Kierowcy mieli to wykorzystywać – zamykali samochód od wewnątrz i przesiadali się na tyle siedzenia.

. Jak opisuje jedna z kobiet poszkodowany na swoich  social mediach .

Wczoraj w nocy zamówiłam Bolta, który miał mnie zawieźć ze spotkania ze znajomymi na Świętokrzyskiej w Warszawie do domu – na Wolę. Ta trasa zwykle zajmuje jakieś 6min o tej porze. Wczorajszej nocy trwała godzinę. Byłam tak zmęczona dwudniowymi warsztatami tanecznymi, że padłam. Po prostu zasnęłam.

Kierowca  wykorzystał moment , zamiast pojechać pod wskazany adres pojechał w inną stronę , pojechał na parking   Park and Ride zgasił  silnik a następnie przekraczał granice   prywatności i nietykalności cielesnej.

….Patrzył na mnie jak jakiś psychol, we mnie rosła frustracja, a on tylko mówił „AJM SORI”

Jednak okazuje się że to nie jedyna sytuacja , gdzie kierowcy BOLT , UBER dopuszczają się przekraczania granic prywatności i nietykalności .

w listopadzie była podobna sytuacja  , ale kierowca był na tyle bezczelny że próbował gwałtu w biały dzień

O całym zajściu kobieta  poinformowała także Bolt, który w odpowiedzi zwrócił jej 8,23 zł za przejazd. Nic poza tym.

materiał tvn

Funkcjonariusze policji wiedzą o takich przypadkach jak i innych występkach kierowców , nie jest też tajemnicą że jest handel kontami kierowcy jak i na jednym dokumencie jeździ kilku kierowców , policjanci w  takim przypadku mogą mieć duży problem z ustaleniem napastnika. Komenda Stołecznej Policji apeluje o bezpieczeństwo i rozsądek ,brak podstawowych oklein taxi już powinien dać sygnał że jest coś nie tak , jednakże kobiety nie powinny same wracać  w nocy

najbezpieczniej wybierać tylko rekomendowane taksówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *