Kowalewo Pomorskie: Jest akt oskarżenia! za Napad na taksówkarza .

Jest akt oskarżenia dla Przemysław S, który napad w Kowalewie Pomorskim na taksówkarza.

Przypomnijmy do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27.02.br. w Kowalewie Pomorskim około godziny 18.40. Patrol ruchu drogowego golubsko-dobrzyńskiej Policji, dostrzegł mężczyznę wzywającego pomocy. Mundurowi od razu podbiegli do niego. Okazało się, że 70-letni kierowca taksówki padł ofiarą napadu i jest ranny.

Prokuratura w sierpniu skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Toruniu. Napad, którego w Kowalewie Pomorskim dopuścił się Przemysław S. wobec toruńskiego taksówkarza uznała za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna w jednym procesie sądzony będzie jednak także za inne przestępstwa. Zgodnie z przepisami, formalnie tylko za próbę zabójstwa grozi mu od 8 do 15 lat więzienia, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa nie jest typowa. -Przemysław S. (lat 40) przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia zgodne z materiałem dowodowym. W chwili popełnienia zarzucanych mu czynów miał on ograniczoną zdolność do rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem (czyli ograniczoną poczytalność-red.), co wynika z opinii biegłych lekarzy psychiatrów oraz psychologów po przeprowadzonych badaniach .

W tym samym procesie Przemysław S. sądzony będzie też za kradzież biżuterii

40-letni oskarżony w tym samym procesie przed Sądem Okręgowym w Toruniu będzie sądzony także za inne przestępstwo. Akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Rejonową w Golubiu-Dobrzyniu zawiera bowiem także kradzież, której miał się dopuścić wcześniej w Zakroczu.

Ustalono, że minionej zimy, we wspomnianym w Zakroczu, mężczyzna dopuścił się kradzieży biżuterii o wartości 3.500 zł na szkodę Grażyny K. Jeden ze skradzionych pierścionków ujawniono i zabezpieczono w lombardzie w Rypinie, do którego został dostarczony przez samego spraw

Przemysław S. nie był dotąd karany. Na proces oczekuje będąc tymczasowo aresztowanym od 27 lutego 2023 r. O sprawstwie i winie Przemysława S. rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Toruniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności mówi prokurator Andrzej Kukawski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *