Lublin: Kontrole pojazdów oznakowanych jako „TAXI”.

W miniony piątek wieczorem funkcjonariusze WITD, Okręgowego Urzędu Miar wspólnie z lubelskimi policjantami i przedstawicielem Urzędu Miasta Lublin przeprowadzili kontrole pojazdów, których kierowcy świadczą usługi przewozu osób na terenie Lublina.

Przedmiotem kontroli, oprócz uprawnień kierowców, wymagań licencyjnych, stanu technicznego pojazdów były także zagadnienia związane z prawidłowością działania taksometrów. Kierujących badano również pod kątem zawartości alkoholu i narkotyków. I, co cieszy, jedynie w tych dwóch ostatnich aspektach nie stwierdzono nieprawidłowości.

Mundurowi skontrolowali 70 pojazdów. W jednym przypadku stwierdzono brak uprawnień licencyjnych do wykonywania przewozów taxi na terenie Lublina. Stwierdzano także brak wymaganych orzeczeń lekarskich i psychologicznych, a najczęstszą nieprawidłowością było niewyposażenie kierowcy w wymagany dokument tj. wypis z licencji. Na kierowców nałożono 31 mandatów karnych nie tylko za braki w dokumentacji, ale także za rażące naruszenia przepisów o ruchu drogowym. Zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

Co ciekawe, jeden z kierowców przyjął mandat karny w kwocie 500 złotych, po czym złożył pismo o uchylenie tego mandatu. Jak stwierdził, „jest osobą młodą (18 lat), dopiero od miesiąca posiada prawo jazdy, i jeszcze nie zna swoich obowiązków jako kierowca taksówki”.

(fot. lublin112.pl, źródło WITD, lublin112.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *