Kolejne Gwalty

   Zamówiła przejazd w aplikacji BOLT została ZGWAŁCONA  i POBITA

To kolejne ogniwo łańcucha historii kobiet, które padły ofiarą molestowania i/lub przemocy na tle seksualnym w – jak im się wydawało – najbezpieczniejszej z możliwych form powrotu do domu – przynajmniej tak twierdzi  UBER jak i BOLT  że ich kierowcy  niedopuszaja się gwałtów

 

Pod koniec  stycznia  doszło do kolejnego brutalnego gwałtu na kobiecie .

Kobieta zamówiła przejazd za pośrednictwem  aplikacji Bolt , przejazd miał być standarowy z punktu A do B lecz kierowca skręcił do parku w środku nocy, wyciągnął ją z samochodu.

Jak relacjonuje ratownik medyczny było to brutalne zachowanie.

Karetka pogotowia, w której pracuje, została wezwana na Mokotów. Była 5 rano, 27 stycznia. Na miejscu czekała poraniona dziewczyna. Świadek przeprowadzał z nią wywiad medyczny, jaki przeprowadza się po przyjeździe karetki. – Ciężko się było z nią porozumieć. Byliśmy chyba 30 minut po zdarzeniu, ona była w szoku .

 

Oświadczenie- BOLTA  twierdzą  że nie tolerują takich zachowani jednak przedstawiciele mówią tylko to co media chcą usłyszeć , niestety prawdą jest że Bolt czy Uber nie ma nic wspólnego  z kierowcami  to Spółki pośredniczące  zatrudniają kierowców

Bolt bardzo poważnie traktuje tego typu zarzuty i stosując w takich przypadkach zasadę »zero tolerancji«, nie akceptujemy takiego zachowania wśród kierowców i kierowczyń zatrudnionych przez floty współpracujące z Bolt”. Korporacja zapewnia też, że współpracuje z policją w każdej sytuacji.

 

Prokuratura Warszawa ochota twierdzi , że  prowadzi czynności  w tej sprawie , ale Śledztwo jest na wczesnym etapie. Nikt nie usłyszał zarzutów. Jesteśmy na etapie gromadzenia dowodów. Pokrzywdzona została przesłuchana, dalsze kwestie są ustalane .

Policja ustaliła tożsamość osoby, którą podejrzewa o popełnienie czynu, przeprowadziła z nią czynności, ale zarzut nie został jej jeszcze postawiony. Osoba ta przebywa na wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *