Gdańsk: Kolejna korporacja kupiona przez iTaxi

iTaxi na zakupach

Wczoraj, 24.04.2023 miało miejsce nadzwyczajne zebranie kierowców, na którym właściciel firmy poinformował o przejęciu City Taxi przez iTaxi. Według naszych źródeł w ubiegłym tygodniu została zawarta umowa pomiędzy iTaxi sp. z o.o. a Krzysztofem Cisowskim, właścicielem City Taxi, na mocy której cała działalność operacyjna City Taxi została kupiona przez iTaxi. Przejęcie obejmuje centralę telefoniczną, bazę klientów, numery telefonów, stronę internetową i domeny internetowe firmy oraz zmianę strony umowy o współpracy zawartej z kierowcami.

Zmiana struktury na rynku taksówek w Gdańsku

Po przejęciu City Taxi spółka iTaxi stała się największym graczem na gdańskim rynku. Po wcześniejszych przejęciach Komfort Taxi i As Taxi spółka dysponowała liczbą około 250 samochodów. Po przejęciu City liczba ta wynosi około 600 samochodów i tym samym iTaxi stała się najwięjszą firmą taksówkarską w Gdańsku. Warto przypomnieć, że iTaxi wcześniej kupiło m.in.  krakowski Taxi Barbakan, wrocławsko-legnicki Wicar, warszawski MPT czy olsztyńskie Green Taxi.

City Taxi czyli ex-przewozy

City Taxi powstało na bazie wcześniejszej marki City Drivers, świadczącej początkowo usługi przewozu osób. Po pojawieniu się na rynku podwozów na aplikację, City Drivers przekształciło się w korporację taksówkarską. Posiadając sporą bazę klientów i najniższe (razem z Asem) ceny bardzo szybko firma zdobyła znaczący udział w rynku taksówek. W 2022 roku pod względem ilości samochodów City Taxi ustępowało wyłącznie korporacji Neptun Taxi.

City Taxi nie znika z rynku

Zgodnie z otrzymanymi przez nas informacjami, iTaxi nie planuje likwidacji marki City Taxi. Być może nastąpi to w późniejszym okresie, jednak po wcześniejszych przejęciach gdańskich korporacji iTaxi nie zdecydowało się na rebranding. Co więcej, kierowcy As Taxi nadal nie zostali wpięci w system iTaxi. Wydaje się, że podobnie będzie w przypadku City Taxi. Tym samym mamy do czynienia z sytuacją, w której iTaxi sp. z o.o. posiada równolegle 3 korporacje w Gdańsku: Komfort-iTaxi, As Taxi oraz City Taxi.

Czy iTaxi przejmie lotnisko?

W środowisku o przejęciu City mówiło się od dłuższego czasu. Zakulisowo mówi się o planie wygrania przetargu na obsługę Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Obserwując ostatnie wydarzenia wydaje się być pewnym, że taki jest długofalowy plan rozwoju firmy w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *