„Dzień dobry,  kontrola”

Wsiadasz do Ubera, czy Bolta a tu puk, puk w szybkę. „Dzień dobry,  kontrola”

Możemy jeździć bez przeszkód, nie wyłączą nam aplikacji, a Uber czy Bolt zapłaci za ewentualne kary – czytam na forach poświęconych pracy dla platform przewozowych. Ale wcale nie jest tak różowo .

W Piątek 22 października, m.st. Warszawa przeprowadziło kontrole przewoźników wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz z Mazowieckim Urzędem Celno- Skarbowym w Warszawie.

Sprawdzano legalność prowadzenia przewozu osób samochodem osobowym i  na terenie Warszawy oraz przestrzeganie obowiązujących norm prawnych. Przeprowadzono kontrolę siedmiu przewoźników, we wszystkich przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.

  • – brak oznakowań
  • – brak badań lekarskich
  • – brak dokumentów (prawa jazdy)
  • – jazda pod wpływem środków odurzających
  • – zły stan techniczny aut
  • – fałszywe dokumenty

Niepokojące jest to, że przewoźnicy wykonujący transport osób lekceważą normy prawne w tym zakresie oraz zatrudniają kierowców bez uprawnień do kierowania pojazdem, podczas działań wystawiono 7 mandatów karnych każdy na ponad 2000zł

 Właśnie tacy przewoźnicy świadczą usługi warszawiakom bez licencji taksówkarskiej, posługują się fałszywym prawem jazdy lub w ogóle nie mają uprawnień do kierowania pojazdem. Spora część kierowców nie ma aktualnych badań lekarskich oraz psychologicznych i ciągle zdarzają się przypadki kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających .

Wszystko wskazuje na to, że bezpieczniej legalną i licencjonowaną taksówka ,niż przewoźnikiem typu Bolt czy Uber.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *