Gorzów Wielkopolski:Taksówkarz bez prawa jazdy

Kierowca taksówki przewoził pasażerów w Gorzowie Wielkopolskim bez prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane za przekroczenie liczby 24 punktów karnych. Dodatkowo taksówka nie miała ważnego przeglądu technicznego.

W środę (19 kwietnia 2023 r.) inspektorzy inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego skontrolowali kierowcę taksówki. Kierowca, będący jednocześnie przedsiębiorcą, po wykonanym przewozie pasażera na terenie Gorzowa Wielkopolskiego oczekiwał na kolejnego klienta na postoju taksówek.

Taksówkarz okazał do kontroli m.in. prawo jazdy. Jednak z danych zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Kierowców wynikało, że dokument ten został zatrzymany przez starostę. W celu wyjaśnienia sprawy wezwano na miejsce Policję. Okazało się, że mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy z powodu przekroczenia liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto z danych zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów wynikało, że taksówka nie posiada ważnych badań technicznych. Termin kolejnego badania upłynął na początku marca.

Teraz wobec kierowcy będą prowadzone dodatkowe czynności, m.in. postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Zostanie również skierowany wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Materiał Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *