Aplikacje na Podwójnym Gazie

Firmy aplikacyjne mówią o bezpieczeństwie oraz weryfikacji kierowców, a tymczasem w minionych dniach doszło do dwóch przypadków prowadzenia auta pod wpływem alkoholu.

Lublin

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na ul. Staszica w Lublinie. Po godzinie 1, na odcinku między ul. Zieloną a deptakiem, zderzyły się dwa samochody osobowe.

kolizja nie była poważna  a pojazdy nie noszą większych śladów uszkodzeń. Jednak gdy funkcjonariusze przebadali alkomatem  sprawcę kolizji wykazało, że obywatel Zimbabwe miał promil alkoholu w organizmie

Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, do tego dochodzi grzywna w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Bielsko-Biała

Do zdarzenia doszło ok. godz. 2.30. Obywatelka Ukrainy, kierując samochodem z oznaczeniami dwóch firm do przewozu osób , jadąc ul. Cieszyńską w Bielsku-Białej w kierunku ronda Hulanka, na wysokości lotniska nie zatrzymała się do kontroli drogowej.

Kierująca pojazdem nie reagowała na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. Na rondzie im. Niemena samochód przejechał wysepkę na wprost, tam stracił lewe przednie koło, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierę.

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że obywatelka Ukrainy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, kobietę zatrzymano.  Badanie alkomatem stwierdziło Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała.

 

W obu przypadkach byli to kierowcy firm aplikacyjnych oraz obcokrajowcy. Na szczęście obyło się bez ofiar w obu kolizjach, lecz z mówieniem o bezpieczeństwie  nic nie ma to wspólnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *