Zielona Góra: NAPADLI NA KIEROWCĘ “TAKSÓWKI”

wtorek (6 lutego), w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że w miejscowości Stożne doszło prawdopodobniej do napadu. Z relacji zgłaszającego 25-latka, który okazał się taksówkarzem wynikało, że otrzymał zamówienie na kurs z Zielonej Góry do Stożnego. Gdy podjechał we wskazane miejsce, do auta wsiedli trzej młodzi mężczyźni. Podczas kursu nic nie wzbudziło jego podejrzeń i nie zapowiadało tego co zdarzyło się później. Kiedy po kilkudziesięciu minutach dojechali na miejsce, mężczyźni zaczęli nagle bić kierowcę, wyciągnęli go z samochodu, a następnie dalej bili i kopali po całym ciele. W pewnej chwili przestali, wsiedli do jego samochodu i odjechali. Jak się później okazało z samochodu zabrali pieniądze w kwocie 100 zł, telefon komórkowy i video rejestrator samochodowy. Po przejechaniu kilku kilometrów sprawcy napaści porzucili samochód.

Od razu po zgłoszeniu do działań przystąpili policjanci z wydziału kryminalnego, którzy już w ciągu kilku godzin ustalili kim są sprawcy, a następnie zatrzymali. To młodzi mężczyźni w wieku 20 – 23-lata, mieszkańcy gminy Zielona Góra i powiatu krośnieńskiego. Dodatkowo jeden z nich, 21-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu z użyciem przemocy wobec pokrzywdzonego. Za to przestępstwo według kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 21-latkowi prokurator przedstawił jeszcze zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie przez śledczych pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Materiały KMP Zielona Góra

One thought on “Zielona Góra: NAPADLI NA KIEROWCĘ “TAKSÓWKI”

  1. Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Chciałbym wyrazić uznanie za Twój trud. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej wpadał, aby poczytać nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *